Veebilehe leheväline SEO (inglise keeles off-page SEO) on otsingumootorite optimeerimise strateegia, mis hõlmab kõiki tegevusi, mida teete oma veebisaidi edendamiseks väljaspool seda. Lehevälise SEO eesmärk on suurendada veebisaidi autoriteeti ja tõsta selle positsiooni otsingumootorite tulemustes.

Lehevälise SEO strateegia hõlmab mitmeid erinevaid aspekte, kuid peamiselt keskendutakse linkimisele ehk linkide saamisele teistelt usaldusväärsetelt veebisaitidelt. Otsingumootorid kasutavad linke, et hinnata veebisaidi usaldusväärsust, autoriteeti ja tähtsust. Mida rohkem linke veebisaidil on teistelt usaldusväärsetelt saitidelt, seda kõrgemaks peetakse selle autoriteeti otsingumootorite poolt.

Lehevälise SEO strateegiad

Lehevälise SEO strateegiad võivad hõlmata erinevaid meetodeid linkide saamiseks. Mõned tavalised meetodid hõlmavad:

  1. Linkide loomine sisu abil

Kvaliteetse sisu loomine on üks parimaid viise, kuidas saada teistelt veebisaitidelt linke. Kui sisu on huvitav ja väärtuslik, on suurem tõenäosus, et teised saidid soovivad seda oma lugejatele jagada ja lingivad sellele.

  1. Infograafikute kasutamine

Infograafikute kasutamine on teine ​​strateegia, mis võib aidata teil saada teistelt saitidelt linke. Infograafikud on visuaalselt atraktiivsed ja sisaldavad väärtuslikku teavet, mistõttu on neid kergem jagada ja nad võivad saada palju linke.

  1. Küsitluste ja uuringute läbiviimine

Küsitluste ja uuringute läbiviimine on veel üks meetod, mida saate kasutada teiste saitidega linkide loomiseks. Kui teie küsitluse või uuringu tulemused on huvitavad ja kasulikud, võivad teised veebisaidid soovida neid oma lugejatega jagada ja lingivad teie saidile.

  1. Külaliste postitused

Külaliste postitused on veel üks levinud strateegia, mis võib aidata teil saada teistelt veebisaitidelt linke. Külaliste postituste loomine tähendab, et loote kvaliteetse sisu ja avaldate selle teistel saitidel, sealhulgas lingi oma veebisaidile. See aitab teil mitte ainult saada linke, vaid ka suurendada teiste teadlikkust ja suurendada oma veebisaidi liiklust.

  1. Sotsiaalmeedia turundus

Sotsiaalmeedia on suurepärane platvorm, kus saate jagada oma sisu ja suhelda oma sihtrühmaga. Sotsiaalmeedia postitused, mis sisaldavad lingid teie veebisaidile, võivad suurendada teie veebisaidi autoriteeti ja parandada selle positsiooni otsingumootorite tulemustes.

  1. Veebisaidi kataloogidesse registreerimine

Veebisaidi kataloogidesse registreerimine on veel üks levinud lehevälise SEO strateegia. Veebisaidi kataloogid on veebilehed, mis sisaldavad linki erinevatele veebisaitidele. Kui registreerite oma veebisaidi kataloogi, saate sellele linki ja see aitab teil parandada oma veebisaidi autoriteeti ja nähtavust otsingumootorites.

  1. Pressiteadete avaldamine

Pressiteadete avaldamine on veel üks levinud strateegia, mida saate kasutada oma veebisaidi nähtavuse suurendamiseks. Pressiteadetes saate jagada teavet oma ettevõtte või toote kohta ja lisada sellele lingi oma veebisaidile. Kui teie pressiteade on huvitav ja väärtuslik, võivad teised veebisaidid soovida seda oma lugejatega jagada ja lingivad teie saidile.

  1. Koostöö teiste veebisaitidega

Koostöö teiste veebisaitidega on veel üks võimalus saada linke oma veebisaidile. Näiteks võite koostööd teha teiste ettevõtete või blogijatega ja ristlinkida oma veebisaite. See aitab teil suurendada oma veebisaidi autoriteeti ja parandada selle positsiooni otsingumootorite tulemustes.

Lõppsõnad

Lehevälise SEO strateegiad on olulised selleks, et parandada oma veebisaidi nähtavust otsingumootorites ja suurendada selle autoriteeti. Lehevälise SEO hõlmab mitmeid erinevaid meetodeid, kuid peamine fookus on linkimisel ehk linkide saamisel teistelt usaldusväärsetelt veebisaitidelt. Linkide loomine sisu abil, infograafikute kasutamine, küsitluste ja uuringute läbiviimine, külaliste postitused, sotsiaalmeedia turundus, veebisaidi kataloogidesse registreerimine, pressiteadete avaldamine ja koostöö teiste veebisaitidega on mõned levinumad lehevälise SEO strateegiad.


Tänapäeval on oluline mitte keskenduda ainult veebisisule ja sisemisele SEO-le, vaid ka pöörata tähelepanu lehevälisele SEO-le. See aitab teil saavutada kõrgemaid positsioone otsingumootorites ja suurendada oma veebisaidi nähtavust ja autoriteeti. Lõpuks on oluline märkida, et lehevälise SEO tulemused ei pruugi ilmneda kohe, vaid võivad võtta aega. Seega on oluline olla kannatlik ja pidevalt jälgida oma veebisaidi liiklust ja autoriteeti.